Czy powinienem zmniejszyć dawkę tego leku?

W grudniu 2017r. miałem zawał serca i od tej pory zażywam cały zestaw leków pozawałowych, czy to tak już będzie zawsze, czy można coś odstawić, zażywam również cały czas Mesopral 40 mg, bo Gastroskopia wykazała, zapalenie błon śluzowych żołądka i przepuklinę rozworu przełyku, czy może ten lek powinienem już dawno odstawić, albo zmniejszyć dawkę, bo lekarz opieki zdrowotnej ciągle mi go przepisuje, więc ja posłusznie zażywam - Proszę o poradę co robić dalej.

Powinien Pan co najmniej raz w roku kardiologa, który zweryfikuje leczenie po ocenie klinicznej Pańskiego stanu. Konieczna będzie diagnostyka kontrolna: EKG, echo serca. Leczenie przeciwzakrzepowe najczęściej modyfikuje się po roku od ostrego zespołu wieńcowego.