Czy powinnam wziąć antybiotyk po ugryzieniu przez kleszcza?

Pól roku ugryzł mnie kleszcz. Nie miałam jakiś niepokojących objawów. Od 3 lub 4 miesięcy zaczęły się bóle stawów, mięśnie, osłabienie, zmeczenie. Zrobiłam wynik Anty-borelia Igm wyszedł pozytywny 200 RU/ML (powyżej 22 RU/Ml wynik jest dodatni). Co to oznacza ze jestem chora na borelioze. Lekarz rodzinny dał mi tylko skierowanie do zakaznego, na którego trzeba czekać rok. Czy nie powinnam dostac jakiegos antybiotyku

Lek. Paweł Szadkowski

Proszę udać się prywatnie do lekarza chorób zakaźnych, albo do innego lekarza rodzinnego.