Czy powinnam zażywać magnez pomimo wyniku w normie?

Witam, jestem w 12 tygodniu ciąży (licząc od OM). W tygodniu 10 zbadałam sobie poziom magnezu, wyniósł on 1,95 mg/dl (norma laboratoryjna 1,6-2,6 mg/dl). Niby wynik w normie, jednak po moim ciele "chodzą" skurcze. A to oko mi lata, a to udo się rytmicznie kurczy, a to czuję niebolesny skurcz w łydce. Czy powinnam zażywać Mg pomimo wyniku w normie? Ciąża rozwija się prawidłowo.

Witaminy w ciąży

Lek. Michał Lenard

Te objawy mogą być spowodowane innymi zaburzeniami elektrolitowymi np. potasu, czy wapnia. Powinna Pani zgłosić je swojemu lekarzowi podczas następnej wizyty. Przy stężeniu magnezu w normie nie zaleca się dodatkowej suplementacji. Pozdrawiam!