Czy powinnam zrobić przerwę w przyjmowaniu pigułek Yasminelle?

Witam. Moje pytanie powiązane jest z antykoncepcją hormonalną. Aktualnie 4 rok przyjmuję pigułki yasminelle. Chciałam zapytać, czy powinnam zrobić przerwę w przyjmowaniu pigułek? Jeśli tak, to jak długi czas przerwy to powinien być? Czy mogłabym uzyskać jakieś informacje co do tego czasu odstawienia - jak to powinno przebiegać? Czy istnieją jakieś zasady - kiedy należałoby odstawić pigułki na jakiś czas? Dziękuję i pozdrawiam.

Tabletki odstawiamy (lub robimy przerwę) w momencie gdy pacjentka chce zajść w ciążę lub pojawiły się działania niepożądane antykoncepcji. W innym przypadku nie ma sensu robić przerw w przyjmowaniu tabletek. Pozdrawiam