Czy przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych zostało rozpoczęte prawidłowo?

Witam! Właśnie zaczęłam przyjmować moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne. Miesiączkę dostałam ok 3,4 w nocy, natomiast pierwsza tabletke wzięłam o godzinie 22. Czy zmniejsza to w jakiś sposób działanie tabletki? Z góry dziękuję za odpowiedź!

Lek. Paweł Szadkowski

Nie, nie wpływa to na działanie tabletek, nie ma powodu do niepokoju.