Czy są jakieś sposoby na to natarczywe swędzenie?

Witam. Wczoraj wieczorem strasznie zaczęła mnie swędzieć dolna prawa strona brzucha w jednym miejscu. Świąd dokuczał mi conajmniej przez 40 minut. Nie mam tam żadnych zmian skórnych - zero wysypki, wysuszenia skóry, krostek. Jedynie, gdy naciskam mocno na to miejsce mogę wyczuć jakby guza (?) pod spodem. Dzisiaj cały dzień mnie już nic nie swędziało, aż przyszedł wieczór i ZNÓW ZACZĘŁO OKROPNIE SWĘDZIEĆ. Chcę dodać jeszcze, że przez ostatnie kilka miesięcy zdarzało mi się, że po alkoholu dokuczał mi ból brzucha w tych dolnych rejonach. Był on silny i gwałtowny, ale potrafił dosyć szybko minąć. Nie wiem, czy to ma z tym związek, ale wolałam to dodać. Jutro będę starała zapisać się do lekarza, ale do tego czasu oszaleję bez żadnej opinii lekarskiej. Czy ktoś wie co to może być? I czy są jakieś sposoby na to natarczywe swędzenie?

Dzień dobry Pani,

proszę udać się na wizytę do lekarza dermatologa, aby mógł obejrzeć Pani skórę, wykonać badania i wdrożyć Pani odpowiednie leczenie.

Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

Dr Izabela Lenartowicz