Czy są to bóle przedmiesiączkowe, czy dolegliwości po stosunku?

Uprawiałam seks z chłopakiem (z soboty na niedzielę), kiedy byłam 8 dzień przed zakończeniem cyklu. Używał on prezerwatywy zgodnie z zaleceniami, więc nie pękła. Jednak martwi mnie to, że mam bóle brzucha i żołądka, a zaczęły się one w poniedziałek wieczorem. Za niecały tydzień mam dostać miesiączkę, więc myślę, że bolą mnie jajniki, bo boli mnie brzuch w dolnej części i bóle te to najczęściej skurcze poziome i miejscowe. Miewam też bóle żołądka, lecz sądzę, że mogą one być spowodowane stresem, ponieważ jestem na niego bardzo narażona i również odbija mi się czasami. Moje pytanie jest takie, czy to coś poważnego i mam się tym martwić? Czy są to tak jak myślę zwykłe bóle przedmiesiączkowe? I czy to stosunek mógł przebiegnąć niewłaściwie i dlatego są te bóle?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Myślę że doświadcza Pani rzeczywiście typowych bóli związanych z miesiączką. Trudno jednak stwierdzić to jednoznacznie bez zbadania Pani. W każdym razie współżycie nie powinno wywołać tego typu objawów. Gdyby bóle nie ustąpiły po miesiączce, powinna Pani udać się do ginekologa. Zbierze on z Panią dokładny wywiad, zbada i oceni w badaniu USG, czy nie ma Pani jakichś zmian, jak np. torbiel jajnika, mogących uzasadniać dolegliwości bólowe.

Pozdrawiam serdecznie!