Czy tabletki antykoncepcyjne mogą powodować bóle jajników?

Zaczęłam brać tabletki ze względu na torbiel na prawym jajniku. Mam PCO, podwyższony poziom testosteronu. Ogólnie czuję się dobrze, ale przy 5 tabletce zaczęły boleć mnie jajniki. To taki ból, jak przy zapaleniu jajników. Pojawiły się także upławy jasne, jasnobrązowe, ciemnobrązowe, a ostatnio też z tymi upławami pojawił się także przekrwiony śluz. Czy takie objawy są normalne w początkach brania leków antykoncepcyjnych?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej przez pierwsze 3-4 miesiące mogą występować plamienia (w kolorze krwi lub brązowe). Nie jest to nic niepokojącego - powinno samo ustąpić z czasem. Jeśli nie ustąpi, należy się zgłosić do lekarza - najprawdopodobniej zmieni preparat na inny, zawierający większą dawkę hormonów.

Ponieważ jednak plamieniom, które Pani opisała, towarzyszy ból, to chyba warto wybrać się do lekarza, żeby wykluczyć np. zapalenie przydatków.

Pozdrawiam!