Czy taka operacja zmniejszenia żołądka jest bezpieczna?

Witam.Mam 39 lat ważę 125 kg obecnie jestem po 4 diecie i efekty są bardzo mizerne.W związku z tym chciałbym zapytać o możliwość zmniejszenia żołądka czy się nadaje i czy taka operacja jest bezpieczna ewentualnie powikłania jakie bym mogła się spodziewać?

Dzień dobry,

każda operacja niesie ryzyko i powikłania.

Jeżeli istnieje możliwość jej uniknięcia ( stosowanie odpowiedniej diety zbilansowanej przez wykwalifikowanego dietetyka) to zaleca się skorzystanie z bezpieczniejszych rozwiązań.

Jeżeli współpraca z dotychczasowym dietetykiem nie przynosi oczekiwanych rezultatów ( zalecana redukcja to 0,5-1kg na tydzień) to warto sprawdzić czynniki, które mogą zaburzać proces odchudzania - alergie, nietolerancje, wpółistniejące choroby itp.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

Witam , wskazania do przeprowadzenia ew.operacji są ustalane przez specjalistów w tym zakresie! Proszę zgłosić się do najbliższego ośrodka zajmującego się leczeniem tego typu - tam otrzyma Pani wszelkie informacje! z.żurawski