Czy takie krwawienia to skutek tabletek, czy poronienie?

Od 2 tygodni biorę tabletki antykoncepcyjne, 4 dni temu zaczęłam lekko krwawić ciemną krwią przypominającą bardziej krwawe upławy niż zwykłą krew. Od 2 dni występuje albo to albo skrzepy. Są bardzo małe, niektóre czerwone, niektóre czarne, jeszcze inne całkiem jasne. Co to może być? okres powinnam dostać za ok. tydzień. Czy to może być poronienie, czy to tylko ze względu na tabletki?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nie jest to raczej poronienie, któremu towarzyszyłyby skurcze macicy i obfite krwawienie. Krwawienia, które Pani obserwuje, związane są z przystosowywaniem się organizmu do tabletek antykoncepcyjnych. Może to potrwać nawet trzy miesiące. Nie można na to nic poradzić, musi się Pani z tym pogodzić, chcąc korzystać z hormonalnej antykoncepcji. Z czasem sytuacja powinna się unormować. Powody do niepokoju i wizyty u lekarza będą, jeśli krwawienia nie ustaną po trzech opakowaniach lub staną się wyjątkowo obfite.

Pozdrawiam serdecznie!