Czy takie przypuszczenia są słuszne?

Od pol roku zaczerwienie cewki moczowej i zoledzi, klucie w cewce, bol krocza przy siedzeniu. Po ucisnieciu cewki moczowej sluzowa bezbarwna i bez zapachu wydzielina. Morfologia w normie, mocz w normie, posiew ujemny. Wymaz na choroby przenoszone droga plciowa ujemne. Posiew wydzieliny wykazuje caly czas bakterie fecalis. Uwazam ze jest to zapalenie prostaty wywolane ta bakteria lecz juz drugi urolog na wizycie stwierdza ze to naturalna bakteria i nie ma wskazan do leczenia. Jakie moge jeszcze wykonac badania i czy moje przypuszczenia sa sluszne ?
MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania



Witam,

E. faecalis stanowią fizjologiczną florę bakteryjną układu pokarmowego, mogą bytować w okolicach odbytu, niekiedy oczywiście także dochodzi do przeniesienia ich – jednak z uwagi na długość cewki moczowej u mężczyzn infekcje tą bakterią zdarzają się rzadziej niż u kobiet, zwłaszcza, że wydzielina z cewki moczowej ma działanie antybakteryjne.

Więcej informacji na temat paciorkowca odnajdzie Pan pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/paciorkowiec.

Niemniej, zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn, pojawienie się dolegliwości w postaci bólu czy pieczenia przed, w trakcie czy po mikcji jest oznaką stanu zapalnego, podlegającego leczeniu. Niewykluczone więc, że faktycznie – w przypadku obfitego wzrostu paciorkowca kałowego w badaniach posiewu – infekcja bakteryjna jest źródłem Pańskich dolegliwości – może to być również stan zapalny gruczołu krokowego.

Proszę zapoznać się z naszym artykułem, być może rozwieje Pańskie wątpliwości: https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-gruczolu-krokowego-przyczyny.

Niestety nie sposób tego stwierdzić jednoznacznie tylko na podstawie Pańskiego opisu. Badanie ogólne oraz posiew moczu czy nasienia powinny przynieść odpowiedzi, jednak dodatkowo być może warto wykonać USG jamy brzusznej oraz miednicy mniejszej. Ma to na celu wykluczenie (lub potwierdzenie) takich chorób jak: kamica układu moczowego, wady rozwojowe czy zastój moczu lub rozrost gruczołu krokowego.

Być może przydatny okaże się także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/dolegliwosci-ukladu-moczowego-pojawiajace-sie-u-mezczyzn.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty