Czy takie zmęczenie może być skutkiem ubocznym?

Dzień dobry, Zażywam lek Fevarin. Czy ogólne zmęcznie, takie wręcz ogłupienie może być jego skutkiem ubocznym ? Jak sobie z tym radzić, gdy trzeba iść do pracy ? Biorę go od 8.04 - proszę powiedzieć, kkiedy może się to skończyć, a kiedy trzeba się skontaktować z lekarzem, jeśli nie przejdzie ? Na razie biorę 1 tabletke rano i wieczorem, a od 21.04 będę brał 1 RANO I 2 WIECZIOREM. Czy to będzie tak, że dopiero po wprowadzeniu docelowej dawki się to skończy ? Jeśli tak to ile po wprowadzeniu docelowej dawki się to skończy. I kiedy zadzwonić do lekarza, jak nie przejdzie. Jeśli można to proszę o daty, jeśli nie przejdzie do 2 maja to trzeba zadzwonić do lekarza itp. Dziękuję i pozdrawiam, życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

Witam! Fevarin należy do leków p/depresyjnych. Nowoczesne leki /depresyjne (SSRI i SNRI) działają na bazie blokowania lub wzmacniania wychwytu zwrotnego neuroprzekaźników, są prawie pozbawione potencjału uzależniającego i wzrostu tolerancji, jednak ich słabym punktem jest "opóźniony start terapeutyczny". Zaczynają działać po 2-4 tygodniach ich przyjmowania, ten czas zależy od przemiany materii leczonego człowieka. Niestety niektóre objawy niepożądane mogą pojawić się wcześniej (zmęczenie, spowolnienie myślenia i kojarzenia). Leczenie wymaga, przede wszystkim, cierpliwości. Nie można zbyt precyzyjnie określić czasu odczuwania objawów niepożądanych - sprawa osobnicza. Powodzenia W. Łuczkowski.