Czy te bóle mogą mieć związek z wyrostkiem?

Od 3 miesięcy odczuwam bóle brzucha w prawym boku,które pulsują do lędźwi. Często bol wyczuwalny jako piekący w prawym dolnym boku. Czy to może być wyrostek ? Na USG nie można było go uwidocznić.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

rzeczywiście ból brzucha po prawej stronie może sugerować zapalenie wyrostka robaczkowego, ale może być również wynikiem innych chorób, dlatego w celu postawienia odpowiedniej diagnozy konieczna jest wizyta u internisty lub gastroenterologa.

Do możliwych przyczyn można zaliczyć również choroby o podłożu jelitowym, stan zapalny otrzewnej ściennej, zapalenie wątroby. Niestety z racji tego, że opis nie jest dokładny i nie wspomina Pani chociażby o innych towarzyszących objawach, ciężko jednoznacznie stwierdzić co może powodować takie dolegliwości. O możliwych przyczynach bólu brzucha można przeczytać na naszym portalu: https://portal.abczdrowie.pl/bol-brzucha-po-prawej-stronie-mozliwe-przyczyny

Być może konieczne będzie wykonanie szczegółowych badań, w tym morfologii, badania ogólnego moczu, RTG oraz badań endoskopowych, jak np. kolonoskopia i gastroskopia.

Być może pomocne w określeniu przyczyny Pani problemu będą wypowiedzi ekspertów naszego portalu na pytania dotyczące podobnego obszaru tematycznego:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nieustanne-bole-brzucha-po-stronie-prawej

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-powoduje-bole-brzucha-pod-zebrami-po-prawej-stronie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskie.