Czy te wszystkie dolegliwości wskazują na nerwicę?

Dzień dobry! Witam od pewnego czasu nie czuję się dobrze nieraz kręci mi się w głowie i jest mi słabo jakbym miała zaraz zemdleć przy tym serce zaczyna mi walić jak szalone jak by miało zaraz wyskoczyć mi z piersi i zaczyna boleć mnie wtedy głowa dodam że ostatnio częściej boli mnie głowa niż zwykle dosyć mocno jest to taki pulsujacy ból i mam taki jakiś jakby ucisk w głowie i mam w sobie niepokój lęk i zaczynam wtedy panikować że coś może mi się stać. Takie ogólne napięcie nieraz utrzymuje się cały dzień. Nieraz jak zasypiam czy też w nocy to mam jakieś dziwne drgawki i robi mi się dziwnie dodam że podejrzewano u mnie wystąpienie padaczki, ale nigdy do końca nie stwierdzono że ja mam w wynikach EEG głowy wyszło mi że mam silniejsze fale napadowe w płacie czołowym i w płatach skroniowych. Ogólne mam złe samopoczucie i w tym czasie miewałam stany depresyjne dodam też że wcześniej przeżyłam duży silny stres. Czasami też zaboli mnie serce i mam takie dziwne uczucie jakby przez chwilę biło wolniej. Raz zdarzyło mi się jak takie napięcie utrzymywało się cały dzień że jak jadłam i przełykałam to miałam takie uczucie jakbym się dławiła. I też nieraz przy staniu czuję jakbym się lekko kołysała bujała. Nieraz na prawdę źle się czuję że ledwo chodzę. Co to może być czy to nerwica czy coś innego. Proszę o szybką odpowiedź z góry dziękuję.

Szanowna Pani,
zalecana jest szczegółowa diagnostyka u lekarza pierwszego kontaktu oraz konsultacja; kardiologiczna, neurologiczna, endokrynologiczna. Jeśli zostaną wykluczone choroby somatyczne, wtedy można zbadać podłoże psychogenne w Poradni Zdrowia Psychicznego.
Pozdrawiam serdecznie
Bożena Waluś
psychologbw@gmail.com
tel.: 696450393