Czy to aby na pewno tłuszczak?

Od paru lat między piersiami miałam mały guzek, przy wizycie u ginekologa dowiedziałam się że to tłuszczak. Był, nie bolał, nie przeszkadzał. Około tygodnia temu zaczął rosnąć i boleć. Czy to aby na pewno tłuszczak? Sam w sobie nie boli raczej, ale naciska na pierś i skórę i powoduje problemy ze wstawianiem. Co robić, gdzie się udać

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Niestety bez szczegółowego badania nie można jednoznacznie stwierdzić, czy opisany przez Panią guzek jest tłuszczakiem, czy też nie. Wszelkie niepokojące zmiany w obrębie klatki piersiowej należy skonsultować z lekarzem chirurgiem. Tym bardziej, że wspomina Pani, iż ten guzek w ostatnim czasie zaczyna rosnąć, a w dodatku powoduje ból. Proszę nie zwlekać z wizytą u specjalisty, tylko jak najszybciej rozpocząć diagnostykę i ewentualne leczenie.

Być może konieczne będzie wykonanie usg tego obszaru. Lekarz może zlecić Pani również wykonanie tomografii klatki piersiowej, która umożliwi szczegółowe zobrazowanie tej partii ciała i ustalenie przyczyny niepokojących zmian. Po wykonaniu wszystkich niezbędnych badań lekarz będzie mógł określić dalsze postępowanie. Czasami chirurg może zalecić wycięci zmiany, a następnie poddanie jej badaniu histopatologicznemu.

Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z odpowiedziami specjalistów portalu abcZdrowie.pl na pytania z podobnego obszaru tematycznego:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/guzek-na-klatce-piersiowej-umiejscowiony-miedzy-jedna-piersia-a-druga

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bolesny-guzek-na-klatce-piersiowej

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wyczuwalny-guzek-na-klatce-piersiowej

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej