Czy to miesiączka czy inne plamienie?

Mam 15 lat, pierwszą miesiączkę dostałam 28 września i trwała 7 dni, od kilku dni mam brązowy śluz, raz jest troszkę krwi, a potem nic. Co to jest?
15 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Pierwsze miesiączki mogą występować nieregularnie i mieć zmieny charakter: różną intensywność, kolor. W Twoim przypadki opisywane przez Ciebie plamienia są najprawdopodobniej kolejną miesiączką, nie ma zatem powodu do niepokoju. Jeżeli jednak krwawienie nie ustąpiłoby po 7 dniach konieczna będzie wizyta u ginekologa.

Niezależnie od powyższego, w związku z rozpoczęciem miesiączkowania warto byś umówiła się z mamą na pierwszą wizytę u ginekologa. Jako osoba niepełnoletnia musisz zgłosić się do poradni z opiekunem prawnym, który niekoniecznie musi być obecny w trakcie samego badania.
Pozdrawiam.