Czy to może być jednak refluks?

Witam ciągły ból z jednej strony gardła i nie gojąca się nadrzerka od kilku tygodni czy to refluks czy może byc od HPV robiłam test z jamy ustnej niby był ujemny ale miałam zmiany ginekologiczne teraz że stresu dostałam refluksu od wiosny ciągle boli mnie gardło a od dłuższego czasu mam w gardle ranki i one się nie goją mimo leków każdy laryngolog mówi że to refluks a ja się boje ze to nowotwór ale nikt mnie nie słucha jak mogę to sprawdzić czy to tylko refluks czy inne zmiany
KOBIETA, 34 LAT 9 miesięcy temu

Proszę wykonać gastroskopię i test w kierunku zakażenia H. Pylori, przeprowadzić obserwacje które produkty pokarmowe nasilają dolegliwości i je wyeliminować. Unikać pokarmów kwaśnych, ostrych, kawy, nikotyny, mocnej herbaty. Warto zacząć przyjmować IPP (to relatywnie bezpieczny lek) i zwracać uwagę, czy dolegliwości ustępują. Zwykle pomaga także uniesienie wezgłowia łóżka.