Czy to możliwe, żebym zaszła w ciążę zaraz po wyjęciu wkładki?

Mam 36 lat i jeden poród za sobą 8 lat temu. Przez 3 lata miałam wkładkę. Zdecydowaliśmy się na drugie dziecko i poszłam do lekarza, aby ja wyjąć. To było parę dni przed spodziewaną miesiączką. Lekarz powiedział, że wszystko jest ok i możemy sie starać.

Współżyliśmy dwa dni później. Miesiączki jednak nie było, pojawiły się bóle głowy, senność, troszkę podwyższona temp. 36,9-37,2, dreszcze. Myślałam, że to przeziębienie, ale potem zrobiłam test. Wyszedł negatywnie i zaraz dostałam krwawienia - chyba okres.

Miałam małe pobolewanie w podbrzuszu, ale nic wielkiego. Lekarz powiedział, że to mogło być poronienie, choć to mało prawdopodobne. Ta myśl nie daje mi spokoju. Czy to możliwe, żebym zaszła w ciążę zaraz po wyjęciu wkładki, kiedy nie miałam raczej dni płodnych i żeby test się pomylił?
Proszę o odpowiedź eksperta.
Dziękuję

36 LAT ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Poronienie jest raczej nieprawdopodobne. Gdyby była Pani w ciąży, to test ciążowy nie wykazałby jej tak szybko po stosunku, był zrobiony zbyt wcześnie. Podobnie ewentualny zarodek nie zdążyłby się zaimplantować w ciągu dwóch-trzech dni.
Doszło po prostu do przesunięcia miesiączki o klika dni, na skutek jednorazowego zaburzenia hormonalnego.

Pozdrawiam serdecznie!