Czy to również może powodować objawy nietolerancji?

Witam podejrzewam u siebie nietolerancję laktozy, czy to oznacza że mam codziennie przyjmować preparaty z laktozą, który z nich jest najskuteczniejszy, oraz jak mam go przyjmować, czytając skład produktów np chleb, parówki może mieć w składzie laktozę , czy to również może powodować objawy nietolerancji w postaci bólów, wzdęć brzucha prosze o poradę

Dzień dobry,

istnieją różne progi wrażliwości na laktozę. Jedne osoby mogą spożywać mleko w małych ilościach a inne muszą całkowicie wykluczyć.

Zazwyczaj małe ilości ( np. w parówkach) są dobrze tolerowane - to są informacje dla alergików, którzy muszą całkowicie wykluczyć laktozę.
Istnieje także możliwość przyjmowania enzymu - wówczas może Pani spożywać wszystkie produkty mleczne.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga