Czy w taki sposób antykoncepcja może zostać osłabiona?

Antybiotyk sperma a antykoncepcja. Witam stosuję antykoncepcję od paru miesięcy. Ostatnio mąż stosuje antybiotyk. Moje pytanie. Czy jeżeli kończy we mnie to osłabia to moja antykoncepcję?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

nie, nie ma Pani powodu do obaw – antybiotykoterapia może osłabiać działanie antykoncepcji hormonalnej (dotyczy to konkretnych grup leków, m.in. amoksycyliny czy tetracykliny), ale tylko pod warunkiem stosowania jej przez kobietę zażywającą jednocześnie doustną antykoncepcję hormonalną.

Więcej informacji o tym, co może wpływać negatywnie na skuteczność antykoncepcji hormonalnej pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-antykoncepcyjne-a-alkohol.

Stosowanie antybiotyku przez partnera nie wpływa w żaden sposób na osłabienie wspomnianej metody zapobiegania ciąży.

Być może zainteresuje Panią ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-wlasciwosci-ma-antykoncepcja-hormonalna.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.