Czy w związku z tym powinnam zacząć nowy antybiotyk?

Witam, mam kaszel od ponda tygonia ktory przerodzil sie w mokry. Goraczka byla tylko jednego dnia. Brak kataru. Lekarz przepisal mi Amotax i po 4 tabletkach dostalalam uczulenia na calym ciele - bardzo swedzi. Oststnia tabletke Amotaxu wzielam w sride wieczorem dzis piatek a wysypka nadal pojawia sie wieczorem i rano. Lekarz przepidmsal mi nowy antybiotyk Azycyna ale boje sie go brac kiedy nadal mam wysypke po poprzenim. Nie wiem co robic bo kaszel znow sie pogarsza. Cxy powinnam zaczac nowy antybiotyk? Lekarz nawet nie spojrzal na wysypke ani nie dal mi nic na nia. Pozdrawiam
KOBIETA, 35 LAT 5 miesięcy temu

Proszę skonsultować się z dermatologiem i rozpocząć leczenie nowym antybiotykiem. Azycyna zawiera inną substancję czynną, istnieje małe prawdopodobieństwo ponownego wystąpienia reakcji alergicznej. Warto rozważyć równoczasowe leczenie lekiem antyhistaminowym w celu złagodzenia objawów uczulenia.