Czy wynik badania jest w stu procentach wiarygodny?

Witam, Ostatnio robiłam badanie krwi w kierunku ciąży mój wynik to <2. Jednak że to badanie zrobiłam 10 po stosunku. Zrobiłam to badanie ponieważ mam bóle okresowe a nie mam okresu i wolałam kontrolnie zrobić. Moje pytanie brzmi czy wynik badania jest w 100% wiarygodny?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

badanie, które Pani wykonała wskazuje na ilość hormonu Beta HCG, który jest wydzielany w organizmie kobiety w początkach ciąży. Jajeczko kobiety jest zwykle zapłodnione przez spermę w jajowodach. W ciągu 9 dni od zapłodnienia jajeczko zsuwa się w dół jajowodów do macicy, a potem przyłącza do ściany macicy. Po implantacji zapłodnionego jajeczka rozwijające się łożysko zaczyna wydzielać hormon gonadotropiny kosmówkowej do krwi. Niewielkie ilości hormonu dostają się także do moczu. Hormon gonadotropiny kosmówkowej może zostać wykryty we krwi nawet 6 dni po implantacji. Także wydaje się, że na miarodajność wykonanego przez Panią badania mógłby mieć czas, który minął od odbytego stosunku. Z jednej strony wiele jest przyczyn, które powodują opóźnienie okresu, na przykład przeżywany stres. Z drugiej strony może warto dla pewności badanie powtórzyć. Życzymy wszystkiego dobrego i polecamy lekturę poniższych artykułów.

https://parenting.pl/hcg-w-ciazy

https://portal.abczdrowie.pl/czy-jestem-w-ciazy-objawy-test

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.