Czy zaprzestać, ryzykując przewlekłe zapalenie najądrza?

Witam, Proszę o pomoc. Urolog przypisał mi Levoxę na zapalenie najądrza. Po kilku dniach przyjmowania czułem lekki ból łydek podczas chodzenia i drętwienie stopy. Problemy ustąpiły, gdy spędziłem kilka dni w łóżku (przy zapalenii najądrza leżenie jest wskazane). Dzisiaj byłem u lekarza. Stan zapalny jeszcze występuje, ale znacznie mniejszy, więc zalecił dalsze dawkowanie Levoxy. Z tymże w drodze powrotnej do domu poczułem ból w łydkach no i pojawiło się drętwienie w stopie. Ból jest silny. Jakbym miał permanentny skurcz. Nie wiem co robić. Jednym z efektów ubocznych Levoxy są bóle ścięgien. Podobno mogą być permanetne i nieuleczalne. Na czarna listę wprowadziła ten lek amerykańska agencja FAD. Pytanie czy kontunuować leczenie (dzisaj powinienem przyjąć kolejna dawkę) ryzykując problemy związane z efektami ubocznymi (opisów w sieci jest dużo), czy zaprzestać ryzykując przewlekłe zapalenie najądrza?? Czy jest alternatywa dla Levoxy?

Lek. Michał Lenard

Levoxa powinna zostać zastąpiona innym antybiotykiem zgodnie z zaleceniami lekarza. Zmianę leczenia powinien Pan uzgodnić ze swoim urologiem. Pozdrawiam!