Czy zażywam zbyt dużo kofeiny?

Witam Mam 25 lat, 180 cm wzrostu i 80 kg wagi ciała. Ciśnienie normie a tętno 62. Codziennie rano zażywam łyżeczkę sproszkowanej guarany a w ciągu dnia wypijam 2-3 szklanek yerba matę. Wiem ze te specyfiki posiadają wysoka zawartość kofeiny stad pytanie czy nie zażywam jej za dużo? Michał

Pozdrawiam
Dietetyk Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado (www.nutrado.pl)

Dzień Dobry,

konieczne byłoby tutaj ustalenie łącznej ilości kofeiny przyjmowanej przez Pana w ciągu dnia i określenie czy jest to bezpieczna dawka. Jednak jeśli takie ilości nie powodują problemów zdrowotnych prawdopodobnie Pana organizm jest już do tego przyzwyczajony.

Pozdrawiam,
www.nutricus.pl