Mężczyzna , 23 lata Witam. Mam 22 lata i od ok. 4 lat zmagam się z bólem pleców podczas siedzenia (ból jakby mięśni pod łopatkami, bardziej z lewej strony, bardzo utrudnia prowadzenie samochodu) Neurochirurg stwierdził, że kręgosłup jest ok. Zostałem skierowany do fizjoterapeuty, który po kilku masażach rozłożył ręce. Spędzam przed komputerem ok. 7h dziennie z przerwami na ćwiczenia. Próbowałem klękosiadu i siedzenia na piłce, ale to raczej obejście problemu, które pomaga na chwilę. Gdzie szukać pomocy? Dziękuję.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Rezonans magnetyczny – Rezonans magnetyczny (MRI) jest badaniem obrazowym zmian chorobowych w ciele pacjenta. Tomografia rezonansu magnetycznego jest wykonywana głównie w diagnostyce mózgu, tj. w celu wykrycia takich schorzeń, jak wady wrodzone, guz mózgu, zmiany zapalne tkanki mózgowej, zmiany demielinizacyjne, zmiany naczyniowe mózgu (angio MRI mózgu).
  • Ortopedia – Ciało ludzkie składa się z blisko 206 kości. Układ kostny i stawowy zapewnia stabilny punkt mocowania dla tkanek miękkich. Kości połączone są ze sobą za pomocą więzadeł i ścięgien. Chronią ważne narządy wewnętrzne, np. mózg, serce, płuca. Pełnią również funkcję magazynu składników mineralnych, wapnia i fosforu, które są dostarczane do różnych części ciała przez krew.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: