Diagnoza złośliwego raka skóry ICD10 C44

Witam serdecznie.U mojego taty zdiagnozowano złośliwego raka skóry ICD10 C44. Duży guz w części czołowo potylicznej lewej. Tomografia głowy wykazała naciek na kość.Innych przerzutów nie stwierdzono. Tato miał 5 dni radioterapię. Teraz dopiero wizyta za miesiąc. Ten guz nie nadaje się do wycięcia tylko radioterapia. Tak twierdza lekarze. Tato ma opuchniete oko ktorego wogole nie widać i straszny ból.Mam pytanie czy jest to coś bardzo złego. Moglabym prosiś o opinie. Z całego serca dziękujęMarlena

W razie nacieku kości rzeczywiście operacja nie jest wskazana. Można liczyć na uzyskanie efektu naświetlań w postaci zmniejszenia masy guza - ale to bedzie można ocenić po kilku tygodniach. Tak czy inaczej - wykonano co można było wykonać.
Co do opuchnięcia oka, na pdst opisu nie ma informacji o jego pochodzeniu, być może jest zawarty w opisie tomografii komputerowej, może też wymagać oceny okulisty lub neurologa, jeśli nie wykonano.
W razie braku efektu terapii - można rozważyć konsultację pod kątem wykonania elektrochemioterapii (metoda eksperymentalna, nie zawsze dostępna: Centrum Onkologii Warszawa, Poznań)