Dieta na podniesienie odporności

Mam niską odporność i od ok.2 lat zmagam się z infekcjami i grzybicami części intymnych. Często czuję się przeziębiona. Mam też problem z jelitami - mam hemoroidy, czasem mam wrażenie, że moje jelita nie pracują. Ćwiczę jogę, odżywiam się zdrowo, ale chciałabym może dodać coś jeszcze do diety żeby jakoś podnieść sobie odporność, zwłaszcza, że moje ostatnie badania krwi wykazały niską ilość białek we krwi (ok.3). Bardzo proszę o kilka wskazówek związanych z dietą.

Szanowna Pani,
Przydatna byłaby wizyta u lekarza w celu wykluczenia innych niż żywieniowa przyczyn takiego stanu rzeczy. Polecałbym także wizytę u dietetyka, który mógłby przeanalizować Pani sposób odżywiania się i sprawdzić stopień pokrycia norm na witaminy, których niedobory mogą objawiać się w ten sposób. Ze swojej strony mógłbym polecić panią dietetyk mgr Justynę Luty, która przyjmuje w Gdańsku - www.justynaluty.pl

W Pani diecie na pewno powinny pojawić się owoce i warzywa, które są bogate w witaminy A,C i E, a także naturalne przyprawy (zwłaszcza czosnek, imbir, kurkuma) jako inne dobre źródło antyoksydantów.

Z poważaniem,
mgr Sławomir Kula, dietetyk kliniczny - Poznań

Droga Pani!

W przypadku nawracających infekcji intymnych zalecam moim pacjentkom picie naparów z czystka. Oczyszcza on organizm z toksyn, pomaga w zwiększaniu odporności, usuwa metale ciężkie i wspomaga przy problemach jelitowych. 1 łyżeczkę czystka otartego należy zalać ciepłą, ale nie gorącą wodą (3-4 minuty od zagotowania), kubek przykryć talerzykiem i pozostawić do zaparzenia na ok. 10 minut. Pozostałe po wypiciu "fusy" można wykorzystać ponownie i proces zaparzania powtórzyć 3- krotnie, aby wykorzystać wszystkie dobroci tego zioła.

Zachęcam również do usunięcia z diety cukrów prostych wspomagających rozwój grzybów. Podobnie jest z produktami mącznymi. Białe makarony i ryże należy zamienić na makarony razowe, brązowy ryż i kasze. Dodam także, że kasza jaglana bardzo dobrze działa na oczyszczanie organizmu z różnego rodzaju toksyn oraz wspiera prawidłowe funkcjonowanie jelit. Przy hemoroidach bardzo istotne jest zastosowanie odpowiedniej ilości błonnika w diecie, dlatego szczególnie ze względu na ten fakt zachęcałabym do skonsultowania się z dietetykiem przyjmującym w Pani miejscu zamieszkania.

Pozdrawiam!

kontakt@dietetycznaodnowa.pl
dietetycznaodnowa.pl

Witam serdecznie
Bardzo chętnie Pani pomogę ustalając suplementację naturalną do Pani diety. Trzeba też może odpowiednio zbilansować Pani pożywienie. A na początek poleciłabym suplementację florą bakteryjną.
Pozdrawiam
w razie pytań proszę o kontakt dobradieta@interia.pl