Dieta na zwiększenie masy ciała i rozpoczęcie ćwiczeń na siłowni

Witam, jestem szczupłym chłopakiem (180cm wzrostu i 64kg wagi). Jeśli zacznę dietę na zwiększenie masy ciała, to mogę od razu przejść do ćwiczeń na siłowni bez konsekwencji zdrowotnych, czy lepiej poczekać na zwiększenie masy ciała?

Sylwia Ogrodowczyk

Witam,

Polecam poszukać siłowni na której poprowadzi Pana Trener, rozpisze zajęcia na siłowni. Z tym planem proszę udać się do dietetyka i na podstawie ilości ćwiczeń i ich netężenia ustali odpowiednia kaloryczność Pana diety. z doświadczenia wiem, że jest to najlepszy sposób. Młodzi Mężczyźni piszą do mnie i podsyłają gotowy plan treningowy, warto zainwestować chociażby przez pierwsze 3,4 meisiące w trenera i dietetyka, by nauczyć się nad całym procesem zdrowo panować;)
pozdrawiam:)

Jeżeli byłby Pan zainteresowany do polecam sie: http://dbamodiete.pl/dieta-on-line/

Witam Pana,

Najlepszym rozwiązaniem jest połączenie odpowiedniej diety oraz ćwiczeń na siłowni. Ćwiczenia jednak nie powinny być aerobowe, spalające dużą ilość kalorii a siłowe budujące masę mięśniową. Najlepiej jak zajmie się tym trener.
W celu zwiększenia masy ciała powinien Pan być na tzw. bilansie dodatnim czyli dostarczać więcej kalorii niż Pan zużywa. Proszę wyliczyć swoją czynną przemianę materii i tak dobrać jadłospis aby energetyczność diety ją przewyższała.
Jeżeli miałby Pan problem z ustaleniem diety zachęcam do kontaktu, chętnie pomogę.
kontakt: tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk