Dlaczego cierpię na podrażnienia przełyku?

Dzień dobry 4 dni temu miałam wykonywaną laparoskopie usunięcie torbiela i drożność jajowodów zaraz po wyłudzenie wymiotowałam krwią była to jakby fusowata krew ale także i świeża Pani pielęgniarka powiedziała że może to być od rurki podrażnienia dodam że mam stwierdzony refleks żołądkowo przełykowy teraz też mi się zdążyło odkaszlnąć z krwią czy może to być podrażnienia przełyku dodam że cały czas odczuwam ucisk w mostku i ciężko mi się oddycha chciałabym jeszcze zapytać bo po zabiegu męczą mnie też biegunka czym to może być spowodowane

Lek. Paweł Szadkowski

Trudno powiedzieć. Ma pani szereg dolegliwości które wymagają dokładnej oceny klinicznej, bez której ciężko coś doradzić. Wymioty fusowatą krwią mogą świadczyć o krwawieniu z górnego odcinka przewodu pokarmowego (przy chorobie refluksowej przełyku to prawdkopodobne). Ucisk w mostku może być spowodowany zarówno refluksem jak i chorobą sercowo-naczyniową pogłębioną przez np. anemię w wyniku krwawienia. Sugeruję udać się do lekarza prowadzącego w celu dokładnej oceny klinicznej.