Dlaczego czuję potrzebę zmiany smaku?

Po posiłku slonym lub kwasnym musze zaraz przegrywa coś słodkiego i odwrotnie po slodkim biegiem lecę do lodówki by zjeść plasterek czegoś solnego.moze to być, plasterek sera lub wędliny. Kompletnie tego nie rozumiem, nie chodzi tu o jakieś obsada nie ale musze złamać smak w ustach. Dlaczego tak jest, mam 60 lat i tak mam od kilku lat, bardzo mnie to irytuje ze nie potrafię nad tym zapanować. Choruje na hashimoto, nadciśnienie,guzki nadnerczy i mam też problemy z żylaki (zakrzepica a raczej stan pozakrzepowy zyl)

Niestety tak może być, takie objawy często pojawiają się w wieku starszym, nie muszą być związane z zaburzeniami neurologicznymi. Może się pani skonsultować z neurologiem