Dlaczego jestem zmęczona i nie mogę zajść w ciążę?

Od kilku lat (2 może 3) odczuwam ciągłe zmęczenie, senność, na nic nie mam siły ani energii, za to ciągłe uczucie zimna, a włosy wypadają mi garściami. Mimo starań - nie mogę zajść w ciążę. Nie mogę schudnąć - z nadwagą walczę odkąd pamiętam zupełnie bezskutecznie, bo mimo aktywności fizycznej i diety skomponowanej przez doświadczonego dietetyka klinicznego waga waha się to w górę to w dół, ale nie więcej niż o 3-5kg. Robiłam wszystkie badania - łącznie z glukozą i insuliną, badaniami w kierunku niedoczynności tarczycy oraz poziomu hormonów - wszystkie badania są w normie. Lekarze nie widzą niczego niepokojącego. Co może mi dolegać?
KOBIETA, 30 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ciągłe zmęczenie i senność może być spowodowane wieloma czynnikami, ale większość z nich została wykluczona z pomocą wykonanych badań. Zmęczenie może mieć też podłoże w zespole przewlekłego zmęczenia. Charakteryzuje się on uczuciem ciągłego zmęczenia i brakiem energii, które nie poprawia się nawet po długim odpoczynku. Inne objawy to senność, trudności z koncentracją, bóle mięśni i stawów.

Dodatkowo stres, depresja i niepokój mogą wpływać na ogólne samopoczucie i energię. Warto porozmawiać z psychologiem, aby ocenić swoje zdrowie psychiczne i możliwość jego wpływu na objawy.

Co do problemów z zajściem w ciąże, zalecamy kontakt z ginekologiem.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/zespol-chronicznego-zmeczenia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.