Dlaczego miałam dwudniową miesiączkę?

Witam! Mam problemy z jajnikami i mam torbiel. 30 stycznia byłam w szpitalu i przepisali mi leki na bóle brzucha i ustąpiły. Jednak one powróciły. 5 lutego uprawiałam seks ze swoim partnerem a 10 dostałam miesiączkę i trwała ona zaledwie 2 dni, więc nie wiem co jest grane? Co to może oznaczać?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jednorazowa zmiana charakteru miesiączki nie jest niczym niepokojącym. Do stosunku doszło w dni niepłodne w związku z czym nie ma możliwości, by doszło w tym czasie do zapłodnienia. Jeżeli zbliżenia miały miejsce wcześniej istnieje ryzyko ciąży. W takiej sytuacji zalecałabym wykonanie testu ciążowego.

W przypadku powtórzenia się dolegliwości w następnym cyklu sugerowałabym udać się na wizytę u ginekologa, który ustali przyczynę skąpych miesiączek.

Pozdrawiam