Dlaczego miesiączki po porodzie trwają tak długo?
Pierwsza miesiączka po porodzie była po prawie roku i trwała miesiąc. Była wizyta z usg, cytologia, test ciążowy przed na wszelki wypadek i wszystko w normie. Teraz po 2 miesiącach przyszła kolejna i znowu trwa miesiąc, test znowu negatywny. Przed ciąża miałam hiperprolaktynemie i praktycznie brak okresów, a obecnie dużo jeszcze karmię dziecko w ciągu dnia. Czy tak może być do zakończenia karmienia?

KOBIETA, 25 LAT 3 tygodnie temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam serdecznie,
tak, do zakończenia laktacji miesiączki mogą występować nieregularnie. Kiedy odstawi Pani dziecko od piersi i hormony się ustabilizują, wówczas wszystko powinno wrócić do normy. Dzieje się tak, ponieważ podczas karmienia piersią dochodzi do podniesienia poziomu prolaktyny – ta zaś wpływa na cykle miesiączkowe.
Miesiączka trwająca miesiąc może doprowadzić do utraty dużej ilości krwi, dlatego warto w tej sprawie skonsultować się z ginekologiem i posłuchać jego zaleceń.
Inne pytania z tej tematyki umieszczamy pod linkami:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pierwsza-miesiaczka-po-porodzie-przy-karmieniu-piersia,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nieregularne-miesiaczki-po-porodzie-czy-to-przez-karmienie-piersia,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/miesiaczka-trwajaca-ponad-miesiac,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/obfita-miesiaczka-ze-skrzepami-trwajaca-3-tygodnie.