Czy to normalne, że miesiączka trwa tak długo?

Witam jestem 3 miesiące od porodu naturalnego od 2 miesięcy dziecko karmione jest sztucznie . Dostałam pierwszą miesiączkę po połogu trwa już 8 dni i od 2 dni boli mnie brzuch . Czy to normalne iż miesiączka tak długo trwa dodam iż brałam tabletki antykoncepcyjne i właśnie skończyłam pierwsze opakowanie czy nadal przyjmować tabletki czy wybrać się do lekarza skonsultować się
KOBIETA, 30 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

miesiączki po porodzie mogą wyglądać inaczej niż przed zajściem w ciążę. Mogą być także dłuższe lub krótsze, ponieważ Pani organizm dopiero dochodzi do siebie.

Dodatkowo wspomina Pani o tym, że stosuje doustną antykoncepcję hormonalną, co również ma ogromne znaczenie. Podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych mogą bowiem występować nieregularne plamienia bądź krwawienia.

Działania niepożądane są najbardziej odczuwane w ciągu pierwszych trzech miesięcy stosowania tej formy antykoncepcji. Najprawdopodobniej więc nie ma Pani powodów do obaw, choć gdyby krwawienie przedłużało się, to można skonsultować się w tej sprawie z ginekologiem.

Podobne pytania można znaleźć poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dluga-miesiaczka-po-porodzie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dluga-1-miesiaczka-po-porodzie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-dluga-miesiaczka-po-porodzie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.