Dlaczego moje miesiączki są takie uciążliwe?

Okres 2 miesiące po skończeniu 11 lat zmagam się z problematycznymi okresami. Obecnie mam 21 lat i widzę, że z roku na rok jest coraz gorzej. Moje okresy, owulację to katorga. Owulacje, że względu na ból lewego jajnika promieniującego do uda. Okres, że względu na różne cykle (od 28 do nawet 36 dni, choć zdarza się nawet i 40 dniowy cykl, przeważnie trwają 5 dni choć tutaj i się może przedłużyć i się może skrócić). Mam duże krwawienia zwłaszcza 2 i 3 dzień (przeważnie paczka nocnych podpasek nie starcza, często je mnóstwo skrzepów i ciężko wstać z toalety (dla porównania 1 4 5 dzień są lekkie plamienia) bóle to katorga, pierwszy dzień minimum 3 4 mocne tabletki, mdłości, wymioty, problem by wstać z łóżka. Deugi bol jest silny ale funkcjonuje, czasem 1 tabletka coraz częściej zdarza się też bolesny 3 dzień. Bol to kręgosłup brzuch jajnik często lewą noga. Brzuch jak 5 miesiąc ciąży tydzień przed okresem wstręt do jedzenia które uwielbiam). 3 ginekologów różne diagnozy. Miałam badane hormony, ale jedynie prolaktyna ciągle za wysoka (od 39 do 45 i próby jej zbicia są nie udane za każdym razem). Boję się miesiączek dosłownie nigdy bie wiem co będzie i przeraża mnie myśl że zbliżają się te dni. Co robić?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

choć wspomina Pani o wizytach u ginekologa, to zachęcamy, by ponownie odwiedzić gabinet lekarski. Tak silne dolegliwości bólowe podczas miesiączkowania są do tego wskazaniem. W takich sytuacjach lekarze często zalecają rozpoczęcie stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej, dzięki której miesiączki przestają być bolesne. Istnieją również inne metody zniwelowania dolegliwości bólowych.

Zbyt wysokie stężenie prolaktyny również wymaga poszerzenia diagnostyki. Zaburzenia miesiączkowania mogą bowiem wynikać z podwyższonego poziomu prolaktyny.

Odpowiedzi naszych specjalistów na podobne pytania innych użytkowniczek:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bolesne-miesiaczkowanie-u-18-letniej-corki,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-leki-stosowac-na-bolesne-miesiaczkowania,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-byc-przyczyna-wysokiego-poziomu-prolaktyny-25-53-ng-ml.

Więcej na temat bolesnych miesiączek przeczyta Pani w tekście poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/bolesne-miesiaczki-u-kobiet.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.