Dlaczego moje żyły są teraz bardziej widoczne?

Mam 19 lat i niedomykanie zastawki mitralnej. Miałam robione echo serca i nie mam niewydolności serca, żyła drożna, osierdzie wolne. Jakieś 10 dni po pierwszej dawce Phizera wyszła mi żyła na szyi, niewypukła, po prostu widoczna, do tego doszło pulsowanie szyi. I tak z czasem żyły na całym ciele mam coraz bardziej widoczne i na szyi nawet w spoczynku widoczne jest pulsowanie. Jak siedzę lub stoję to widać pulsowanie po prostu szyi. Jak leżę to po obydwu stronach widoczne jest pulsowanie żył, są wypukłe. Na RTG płuc nic nie wyszło, wyniki krwi też prawidłowe. Lekarz rodzinny nie stwierdził też patologii w szyi. Nie wiem co mam robić, żyły coraz bardziej widoczne na udach, dekolcie, ramionach i to dziwne pulsowanie...

Dzień dobry,

Poszerzenie żył szyjnych zewnętrznych może być objawem m.in. niewydolności prawokomorowej serca, zaciskającego zapalenia osierdzia, odmy opłucnowej, zatorowości płucnej czy zakrzepicy żyły głównej górnej. Wymaga Pani powtórzenia diagnostyki kardiologicznej, proszę oznaczyć także morfologię i stężenie D-dimerów.