Dlaczego mojemu partnerowi nie chce się ze mną kochać?

Dzien dobry. Mam 20 lat i jestem z chlopakiem 1,5 roku. Moim problemem jest to,ze mu seks starcza raz na tydzien ogolnie przestał byc czuły, jest ciagle zmęczony po pracy pracuje od rana do wieczora i jest to jego pierwsza praca. Rozmawialam z nim o tym mówił, ze jest zmeczony albo traci ochotę na seks bo ciagle sie go czepiam. Zrobił sie bardzo nerwowy, rozmowy nie pomagaja przez nasza sytuację w zwiazku -czepiałam sie go. On ciagle twierdzi, ze ja sobie wszystko wkręcam i ze u nas nie jest zle ale wkurza go moje zachowanie placz z byle powodu,czepianie sie,wymuszanie i stwierdził, ze na to nie będzie zwracał uwagi i odpowiadał na moje dziwne pytania. Czy on mógł wpasc w jakas depresje? Ciagle tylko śpi,nic mu sie nie chce itp. Wiem ,ze jeśli by mnie nie kochal odszedkby dawno, ale boli mnie to ,ze juz mnie nie przytula i jest taki chłodny. Nie wiem co robić. Proszę o pomoc.

Szanowna Pani,

Powodów obniżonego libido może być wiele i niekoniecznie musi się to wiązać z depresją. To zrozumiałe, że Pani się martwi - partner przypuszczalnie też, chociaż woli z Panią tych trosk nie dzielić.
Sytuacja podjęcia nowej pracy, związana z dużym zmęczeniem i stresem, może być wystarczającym powodem do czasowego zmniejszenia libido.
Niektóre osoby w takich sytuacjach czerpią ulgę z rozmowy i bliskości. Inne wręcz przeciwnie - skupiają uwagę na poradzeniu sobie z sytuacjà i rozmawianie o niej dodatkowo jest dla nich źródłem większego jeszcze stresu.
Być może Pani partner należy właśnie do tej grupy.
Z tego, co Pani opowiada rozmowy z nim nie przynoszą oczekiwanego skutku, a wręcz przeciwny: partnera irytują i męczą, dla Pani zapewne również są źródłem nieprzyjemnych uczuć. Sugerowałabym wiec spróbowanie czegoś zupełnie przeciwnego - zupełnego zaprzestania poruszania tematu (przynajmniej na pewien czas). Oczywiście, warto żeby partner wiedział, ze jeżeli zapragnie porozmawiać to jest taka możliwość - ale nie ma sensu żeby w dalszym ciągu podejmować próby rozwiązania które najwyraźniej nie działa. Proponuje żeby zamiast tego skupiła się Pani na czymś, co sprawia Pani i obojgu Wam przyjemność. Gdy tylko powrócą znowu pozytywne emocje, przypuszczalnie ochota na seks także wróci.
Życzę powodzenia.

Witam Panią Serdecznie,

Przyczyn może być parę (przewlekający się stres, obniżone libido, podchodzenie do intymności i seksu w sposób zadaniowy, deficyt spontaniczności...?).
Polecałabym konsultację psychologiczną, optymalnym byłoby podjęcie przez Was terapii par.

Życzę Pani pomyślności i radości,
irena.mielnik.madej@gmail.com