Dlaczego nie chcę się spotykać z nieznajomymi?

Od jakiegoś czasu((stopniowo( od roku)) dzieję się ze mną coś nie dobrego, kiedyś byłem duszą towarzystwa teraz nie mam ochoty spotkać się z kimkolwiek, chciałbym pozostać tylko z samym sobą najchętniej.Praktycznie o wszystkim zapominam, nie mam ochoty na nic, jestem wiecznie zmęczony i głodny. Ciężko idzie mi wypowiedzenie się na jakiś temat, czasem mówię to co nie mam na myśli.Gdy jest ciemno widzę różne nierealne rzeczy, ale nic nie słyszę.Rozpisałbym się na ten temat ale brak miejsca. HELP!

Witam Pana,
trudno jednoznacznie odnieść się do opisanych przez Pana objawów. Na pewno zmiany jakie nastąpiły w Pańskim funkcjonowaniu są niepokojące. Zachęcam do niezwłocznego zgłoszenia się na konsultację u psychologa/ psychoterapeuty lub lekarza psychiatry - umożliwi to diagnozę i udzielenie Panu odpowiedniej pomocy.
Proszę zadbać o siebie.
Pozdrawiam,
Małgorzata Bukowska

Witam Pana. Po przeczytaniu tego co Pan napisał uważam, że najważniejsze obecnie to jest sięgnięcie przez Pana po pomoc. Tak duża zmiana, którą Pan zaobserwował i doświadcza w swoim życiu i funkcjonowaniu wymaga "obejrzenia" przez lekarza specjalistę. Mam na myśli lekarza psychiatrę. Proszę się nie obawiać. Jeśli Pana problemy i objawy nie są natury psychicznej lekarz skieruje Pana do odpowiedniego specjalisty. Piszę o tym więcej bo w sytuacji i kondycji jakiej się Pan znajduje może występować niechęć, niepokój i brak motywacji. Dlatego jeśli ma Pan w swoim otoczeniu kogoś z kim czuje się Pan bezpiecznie to proszę skorzystać ze wsparcia takiej osoby, która może pomóc trafić do specjalisty. Proszę nie czekać aż to czego Pan doświadcza nasili się jeszcze bardziej. Czas może tu odegrać ważną rolę w skutecznej pomocy. Uważam, że to jest teraz najważniejsze w Pana sytuacji. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/

Witam,
z wpisu wynika, że doświadcza Pan niezrozumiałych dla siebie objawów, czuje się Pan z nimi niekomfortowo i nie wie Pan w jaki sposób sobie poradzić. Niestety opisywane trudności mogą mieć różne przyczyny i z tego powodu wskazana byłaby dokładna diagnostyka. Zachęcam Pana do udania się do lekarza pierwszego kontaktu w celu przeprowadzenia podstawowych badań medycznych (bowiem min. zmiany hormonalne mogą powodować różne dolegliwości). Poza tym warto byłoby również skonsultować się z lekarzem psychiatrą lub psychoterapeutą. Ci specjaliści będą mogli przeprowadzić dokładny wywiad. Wówczas znacznie łatwiej jest o stawianie rozpoznań i wdrożenie stosownego leczenia.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Proszę koniecznie zgłosić się po pomoc do specjalistów - psychiatry i psychoterapeuty. Rozmowa ze specjalistami pozwoli na właściwą diagnozę problemu i przyczyny, a także na określenie drogi leczenia.
Jeżeli ma Pan ukończone 18 lat może Pan się zgłosić do Poradni Zdrowia Psychicznego, lub do gabinetu prywatnego. Może Pan również zorientować się co do dostępności specjalistów w innych Poradniach w miejscowości zamieszkania.
Pozdrawiam serdecznie