Dlaczego po alkoholu czuję jakbym nie miał depresji?

Nie chce za bardzo opisywać choroby swojej depresji ( F32.2) ale mam problem. Przyjmuje juz od 1,5 roku asertin z dawką 75mg/ dzień. Wiadomo, jestem młody więc jak zdarzaja sie imprezy to wypije czasami. Zauważyłem, że po spożyciu alkoholu czuje się jak gdyby nic, normalnie mogę spać, nie mam nadmiernego apetytu, mogę się uśmiechać i normalnie funkcjonować, bez depresyjnych myśli. Normalnie przyjmując ten lek miewa rzadko jakieś myśli depresyjne, ale niemal ciągle problemy ze snem, nadmierny apetyt oraz brak aktywności i ciągłe zmęcznie. Dlaczego tak jest ? Dlaczego po alkoholu mam wrażenie, jak bym tej depresji nigdy nie miał, bo czuje sie tak jak przed zachorowaniem.

Alkohol może wzmacniać działanie przepisanych leków, stąd wrażenie, że jest lepiej. Koniecznie proszę skonsultować się z lekarzem przepisującym leki, mówiąc mu o tych obserwacjach.