Dlaczego spuchło mi dziąsło i mam katar?

Wczoraj tj.21.06 byłam na pogrzebie, gdzie była klimatyzacja ,bo na zewnątrz było ciepło a później pojechałam na zajęcia 2 godzinne, tam też była klimatyzacja i bardzo zmarzłam. Jak wróciłam do domu zaczęła mnie boleć głowa, miałam 37,2 temperaturę oraz zablokowaną jedną dziurkę nosa. Do tego bardzo kichałam a zaraz po z zablokowanej dziurki leciało ciurkiem. Dzidiaj rano obudziłam się ze spuchniętym dziąsłem po lewej stronie na górze i na dole, zablokowanym nosem, ale lecącym katarem po kichaniu, osłabieniem. Proszę o pomoc w znalezieniu przyczyny moich dolegliwości. Przed tym pogrzebem czułam się bardzo dobrze

Pani dolegliwości to ,,przeziębienie". Łagodna choroba wirusowa zwykle ustępująca samoistnie po ok 7-10 dniach. Leczenie jest objawowe. Przyczyna to zakażenie wirusowe. Nie mają większego znaczenia okoliczności zachorowania. Choroba zdarza się bardzo często, czasem bez uchwytnego zdarzenia. Jeśli w trakcie choroby nastąpi zaostrzenie dolegliwości ( skok gorączki, nasilenie kaszlu ) należy zgłosić się do lekarza. Może to oznaczać powikłania bakteryjne.