Do jakiego specjalisty się udać z moimi wahaniami nastroju?

Witam. Mam 35 lat. Od pewnego czasu miewam duże wahania nastroju, tzn.wieczne zmęczenie, niechęć do pracy czy wykonywania jakichkolwiek czynności domowych, niezadowolenie . Najchętniej przeleżałabym cały dzień. Gdy coś zaczynam nigdy nie mogę skończyć nie mam energii nawet gdy próbuje sama się zmotywować. Nic mnie nie cieszy, czasem nie mogę znaleźć sobie miejsca. Jakie to mogą być objawy. Co dalej robić.? Do jakiego specjalisty się udać?

Dzień dobry,
Opisane objawy mogą świadczyć o początkach depresji, chociaż na podstawie tak nielicznych informacji nie mogę postawić diagnozy. Doradzam wizytę konsultacyjną u psychologa psychoterapeuty celem postawienia diagnozy oraz być może podjęcia decyzji o terapii. Zastanawiam się też nad tym, czy Pani stan psychiczny może mieć jakiś związek ze stanem fizycznym. Niestety czasem bywa tak, że mając niedobory witamin w organizmie lub chorując czujemy się także gorzej psychicznie. Radziłabym zastanowić się nad tym, czy wieczne zmęczenie jest tylko wynikiem gorszego samopoczucia. W trakcie konsultacji warto o tym ewentualnie porozmawiać z psychologiem, czy nie ma potrzeby zrobienia podstawowych badań. Na ten moment polecam suplementację witamin a zwłaszcza ważnych dla funkcjonowania układu nerwowego witaminy D oraz z grupy B. Bardzo duże znaczenie ma także to, co obecnie dzieje się w Pani życiu i od jak dawna trwają objawy. Mam nadzieję, że Pani stan szybko ulegnie poprawie i dzięki pomocy specjalisty odzyska Pani motywację do działania. Pozdrawiam serdecznie