Drętwienie nóg i mrowienie w okolicy moszny

Witam, mam 29 lat i problem z kręgosłupem. Czasami drętwieją mi nogi i czuję mrowienie w okolicy moszny, do tego bóle w podbrzuszu. Czy te objawy mogą pochodzić od kręgosłupa lędźwiowego? Miałem wykonane zdjęcie RTG i jego opis jest następujący: zmniejszenie fizjologicznej lordozy w odcinku L kręg. Nieznaczne zwężenie krążka L5/S1 i sklerotyzacja w stawach międzywyrostkowych tych trzonów. Co to oznacza? Potrzebna będzie operacja czy można wyleczyć farmakologicznie lub poprzez fizykoterapię?

Szanowany Panie, zanim rozpocznie Pan leczenie trzeba postawić dobre rozpoznanie. Proszę zgłosić się do specjalisty ortopedy, który po zbadaniu Pana zadecyduje czy i jakie badania dodatkowe są u Pana niezbędne do wykonania (ogólne badanie moczu? CT czy NMR kręgosłupa?, usg jamy brzusznej? urografia? itd) Dopiero na tym etapie postępowania można rozważać wdrożenie odpowiedniego leczenia po zakończeniu etapu diagnostyki różnicowej. Reasumując leczenie może być zarówno zachowawcze jak i operacyjne - w zależności od postawionego rozpoznania potwierdzonego:wywiadem,badaniem klinicznym oraz wynikami badań dodatkowych. Jak w przypadku KAŻDEGO schorzenia kluczową rolę odgrywają objawy kliniczne oraz badanie lekarskie. Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.