Dużo gęstej żółci w jeziorku śluzowym i odźwiernik nie domykający się całkowicie

Witam. Mam anemię i małopłytkowość. Po leczeniu anemii nie mam, ale małopłytkowość dalej tak (choć przez chwilę wszystko było ok). Wykryto p/p komórkom okładzinowym żołądka i przeciw. Castle'a. Nie wykryto w kale pasożytów, krwi utajonej ani helicobacterii. W gastroskopii: dużo gęstej żółci w jeziorku śluzowym i odźwiernik nie domyka się całkowicie. Biorę żelazo, kwas foliowy i b12 w zastrzykach raz w miesiącu. Czy to jest problem gastrologiczy czy hematologiczny? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna jest diagnostyka małopłytkowości. proszę koniecznie udać się do lekarza hematologa.