Furagin a skuteczność tabletek antykoncepcyjnych

Mam 21 lat, biorę tabletki antykoncepcyjne. Wczoraj zażyłam ostatnią z opakowania o godz 17:30 (jak zawsze). Później odbyłam stosunek. Dzisiaj niestety bardzo bolał mnie pęcherz, więc musiałam przyjąć lek (Furagin), wzięłam go około godziny 16ej. Czy jest możliwość, że antybiotyk zaburzył działanie tabletki antykoncepcyjnej?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Aby jednoznacznie móc wykluczyć lub potwierdzić wpływ Furaginum na lek antykoncepcyjny, muszę wiedzieć jakie dokładnie tabletki Pani zażywa. Jednak z większością leków antykoncepcyjnych furazydyna nie wchodzi w interakcje.