Gładka powłoka w środku szara z pajęczynką białą

Witam. Miesiąc temu wykryto u mnie torbiel wielkości 5,70x 4,90 cm . Na obrazie usg przed przyjęciem antykoncepcji hormonalnej - gładka powłoka w środku szara z taką pajęczynką białą, po hormonach torbiel urosła 1cm i w środku jest cała czarna , z białą plamą, co to za torbiel? ponieważ nie miałam okazji zapytać a jest to dla mnie ważne, jak to leczyć ?

Aleksander Ropielewski

Rozumiem, że chodzi o torbiel jajnika. Należy zgłosić się do ginekologa i rozważyć odstawienie antykoncepcji hormonalnej i obserwować torbiel. W chwili obecnej nie jest ona znacznych rozmiarów i nie wymaga usunięcia.