Guz odbytu w badaniu kolonoskopii u 65-latki

U mojej mamy (65lat) stwierdzono guza odbytu podczas kolonoskopi, także wykryto wrzód żołądka przy gastroskopi, w tej chwili jest w domu na antybiotkach i czekamy na wynik badania złośliwy czy nie złośliwy,mamy skierowanie do poradni chirurgii -onkologicznej, aby z wypisem ze szpitala i wynikiem histopatologicznym iść do poradni. Mam pytanie czy czekać na wynik hisopatologiczny czy iść już do poradni bez wyniku?, ponieważ mama traci na wadze nie ma apetytu, nie dawno na raka straciliśmy też ojca

Witam serdecznie,

nie odpowiem Pani pytanie czy już iść czy nie. Poczekajmy na opinię onkologa.
Chciałabym tylko zaznaczyć, że w miarę możliwości proszę nie dopuszczać do dalszego obniżania się masy ciała u mamy. Wiąże się to najczęściej z trudniejszym leczeniem.

Trzeba zastosować dietę łatwostrawną, a więc białe produkty zbożowe + gotowane warzywa i owoce. Może Pani skorzystać z produktów dla niemowląt. Ważne jest też to, aby nie podawać cukru pod żadną postacią.

Pozdrawiam
Ewa Ceborska
http://food-diet.pl/