Test tolerancji glukozy i badanie ogólne glukozy we krwi

Wtam Właśnie wykonałam test tolerancji glukozy. Tydzień wcześniej badanie ogólne glukozy we krwi wyniosło:93.33. Natomiast po teście ociążenieniowym glukozą wyniki moje są następujące: OB(CD-9 C59) - 10 przy normie 15 Na czczo - 98,18 norma 99 Po 2 godz - 145,24 Uprzejmie proszę o interpretację moich wyników, czy można w moim przypadku zdiagnozować cukrzycę, którą należy leczyć, czy jeszcze na etapie takich wartości, jest możliwość pomniejszania wartości cukru we krwi poprzez dietę?

Witam serdecznie,

OB jest OK.
Cukier na czczo jest OK, ale mógłby być nieco niższy, bo jest Pani młodą osobą.
Cukier po 2h jest dość wysoki.

W Pani przypadku można jeszcze leczyć tę nietolerancję glukozy dietą. Mam dużo przypadków takich pacjentów, że rozwój cukrzycy zatrzymujemy odpowiednią dietą. Radziłabym jednak udać się do lekarza pierwszego kontaktu, aby ten ostatecznie zdecydował czy nie dać Pani leków choćby do czasu zastosowania diety.

Zapraszam do siebie w celu ułożenia diety: http://food-diet.pl/artykul/151/38/oferta_dla_osob_z_chorobami_cywilizacyjnymi

Pozdrawiam
Ewa Ceborska