Guzek nadnerczy i kamica żółciowa

Jolanta 42. W usg wykonywanym z powodu kamieni żółciowych lekarz znalazł 3.5 cm guzek na nadnerczu podejrzenie gruczolaka. Po konsultacji z endokrynologiem dostałam skierowanie na tk jamy brzucha. Proszę o informację czy w tym przypadku jest konieczne podanie kontrastu a jesli tak czy podane jest doustnie czy dozylnie. Boję się tego kontrastu więc proszę o wyczerpującą informację. Dziekuje

Kontrast jest potrzebny. Podawany dożylnie. Przy prawidłowej funkcji nerek (poziom kreatyniny konieczny) i braku wywiadu uczuleniowego badanie jest bezpieczne.