Hipochondria wywołana stresem i nerwicą

Witam, Mam chyba stan hipochindrii, jeżelizakłuje mnie coś w boku, to uświadomie sobie że boli mnie wątroba....odrazy lęk strach i boli mocniej. MIJA, jezeli zakluje w lewym to trzustka, jak w jelitach to ze juz mam coś w jelitach, jak bolą mnie oczy to już szukam każdej choroby oczy i odrazu mam zaburzenia widzenia. Czy to wszystko wywołane stresem i nerwicą ?

Podobne zaburzenia i odczucia mogą pojawiać się na tle emocjonalny, nerwicowym. Jeśli zatem lekarze wykluczyli inne podłoże trudności, warto zgłosić się do psychologa i podjąć psychoterapię, która jest najskuteczniejszą metodą radzenia sobie z nerwicą.

Witam, naturalnie zak się może objawiać chroniczny podwyższony stres i wywołana prze niego nerwica lękowa z objawami somatycznymi.
Nerwica hipochondryczna to raczej jeszcze nie jest, ale jest Pani na dobrej drodze.
Radziłbym udać się do psychoterapeuty po poradę, nawet on-line, ale nie zwlekać.
Pozdrawiam i życzę zdrowia, a także proszę pozdrowić Łowiczi i Nieborów