Interpretacja wyników badania krwi z rozmazem 22-latki

Witam, proszę o interpretację wyników morfologii z rozmazem 22 letniej kobiety, z góry dziękuję: rozmaz krwii met. Schilinga: Gran. segmentowane 27 % gran. kwasochłonne 3% Limfocyty 61% Monocyty 9% Morfologia CBC Leukocyty 6,4 tys/ul Erytrocyty 5,0 mln/ul Hemoglobina 15,1 g/dl Hematokryt 46,10% MCV 93 fl MCH 30 pg MCHC 32,8 g/dl Płytki krwi 255 tys/ul RDW-CV 13 % RDW-SD 45 fl P-LCR 29 % PDW 12 fl MPV 10,50 fl PCT 0,3 %

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W podanym wyniku jedyną nieprawidłowość stanowi nieznaczne podwyższenie poziomu limfocytów w rozmazie. Może być to wynik np. infekcji wirusowej. Wyniki powinny zostać ocenione w oparciu o dane kliniczne.